Prawo jazdy jest niezwykle przydatną rzeczą w życiu. Dzięki temu, że mamy dokument prawa jazdy, można przemieścić się w różnorodne miejsca swoim pojazdem i o wiele szybciej niż tramwajem. Mamy różne kategorie prawa jazdy. Należy rozpocząć od kat. B, by móc przystąpić później do dalszych szkoleń na prawo jazdy.

Możemy też powiązać swoją pracę z tym dokumentem i zostać wówczas tzw. zawodowym kierowcą. Wówczas potrzebne nam będzie prawo jazdy kat. C. Wymogi, jakie musimy spełnić, żeby starać się o tą kategorię: to przede wszystkim musimy posiadać kategorię B. Ponadto trzeba mieć ukończone 21 lat. Mając prawo jazdy kat. C, będziemy mogli prowadzić pojazdy ciężarowe , które przekraczają masą całkowitą od trzech,5 ton, dzięki czemu możemy działać zawodowo. Taki kurs na kategorię C składa się z około pięćdziesięciu godzin, w tym dwadzieścia h teorii oraz co najmniej trzydzieści godzin praktyki. Jest jednak też taka opcja, że można samemu przyswoić teorię i zwyczajnie zgłosić się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Aby uzyskać kat. C prawa jazdy, musimy także zdać egzamin, na który mamy około 30 min. Po zdaniu testu teoretycznego przystępujemy do egzaminu praktycznego.

Jest tutaj o tyle łatwiej, że już jakieś podstawy jazdy są, bowiem ma się prawo jazdy kategorii B. Cena tego typu kursu wynosi mniej więcej od trzech tysięcy, a wszystko uzależnione jest od tego w jakim mieście decydujemy się zdawać egzamin. Przykładowo kurs prawa jazdy kat c Warszawa kosztuje mniej więcej trzech tysięcy dwustu zł w zależności od tego ile godzin wykupimy.