Pismo a postęp cywilizacji Już tysiące lat temu w grotach a także jaskiniach powstawały pierwsze obrazki i scenki z życia ludzi, głównie polowania. Wykuwało się je w skałach ostrymi narzędziami. W dawnym Egipcie wytwarzano pergaminy, na których można było pisać, czyli przekazywać informację za pomocą znaków. Egipcjanie używali hieroglifów, które z po pewnym czasie zostały zastąpione przez bardziej uniwersalne litery. Powstanie długopisu i ołówka Prawdziwy rozwój artykułów do pisania nastąpił w 1761 r., gdy wyprodukowano pierwszy ołówek. Na 1szy (w naszym rozumowaniu) długopis trzeba było jednak czekać ponad sto pięćdziesiąt lat. W 1938 r. w Argentynie ruszyła masowa produkcja długopisów stworzonych przez artystę z Węgier, László Bíró.

Od tego momentu zaczęła się dynamicznie rozwijać branża zajmująca się produkowaniem takowych produktów. Artykuły piśmiennicze wyparte przez komputery? W obecnych czasach na urządzeniach takich jak tablet bądź komputer powstają ciekawe programy, mające za zadanie utworzenie a także przekazanie tekstu. Wiele osób korzysta z tego typu edytorów na swoją korzyść, przygotowując listy zakupów, a także wypracowania do szkoły! Pomimo dynamicznego rozwoju techniki mało prawdopodobne jest, iż przestaniemy korzystać z na przykład ołówków. Długopis, ołówek czy pióro? Wszystkie przybory piśmiennicze posiadają swój charakter.

Obecnie częstokroć natykamy się na poręczny a także wygodny długopis: spotkamy go w różnych środowiskach oraz miejscach: szkołach, biurach, przychodniach itd. To ma swoje uzasadnienie, gdyż długopis to z pewnością najmniej kłopotliwy ze wszelkich artykułów piśmienniczych. Bardziej wyszukanym i specjalistycznym narzędziem jest pióro. Używa się go na wyższych szczeblach władzy państwowej albo zarządów firm. Pióro to wspaniały przedmiot do pisania, w momencie kiedy pełnimy oficjalne stanowiska – w takim przypadku długopis jest trochę nieodpowiedni. Co ciekawe, ołówek nie ma ołowiu, lecz grafit – rysik koloru czarnego, który umożliwia pisanie.

Ołówek ma swoje zastosowanie w mało formalnych kwestiach, takowych jak: zwykłe notatki i zapiski, rysunki geometryczne a także artystyczne obrazki, zapisywanie mało| ważnych treści albo takich, które za chwilę nie będą już tak ważne. Wybór przedmiotu do pisania Aktualnie na rynku jest setki ofert, wśród których kluczową rolę grają materiały piśmiennicze. To wielka szansa dla każdego z nas – w obecnych czasach mamy możliwość nawet wyprodukować pióro lub ołówek z wygrawerowanym konkretnym napisem albo logo naszej firmy.

Bardzo wielu ludzi uważa taką funkcję za kreatywne oraz niezwykle pomysłowe podejście do klienta, którego uwaga musi być cały czas skupiona na danej marce. A co się z tym łączy, długopis z wygrawerowanym napisem „Spółka ABC właśnie dla Ciebie!” na 100% przykuje uwagę ewentualnego klienta, gdyż wiadomo, że dzień w dzień, przez długi okres czasu używamy wyrobów piśmienniczych. I to nie tylko w szkole.