Dla klas i grup

Zapraszamy szkoły i przedszkola na fantastyczne zajęcia i spotkania w księgarni:

Spotkajmy się w księgarni

oferta warsztatów dla klas 0-1 i grup przedszkolnych w wieku 4-5 lat

Spotkanie „z wizytą w księgarni”

  • Podczas spotkania księgarka opowiada o procesie wydawniczym – od pomysłu do ukazania się książki w księgarni, pokazuje wyjątkowe, nieznane książki, rozmawia z dziećmi na temat ich ulubionych tytułów, czyta wybraną książkę. Możliwy jest też pokaz starych bajek z kliszy na projektorze („Ania”)
  • Dzieci mają czas na samodzielne buszowanie wśród książek i zrobienie tego dnia zakupów z rabatem 10%. Otrzymują dyplomy i zakładki.
  • Zajęcia są płatne 10 zł / od dziecka. W ramach opłaty, każde dziecko wybiera dla siebie 1 książkę z puli zaproponowanej przez księgarkę.
  • Trwają 1 godzinę zegarową.
  • Odbywają się we wtorki lub środy w godz. 10.20-11.30, po wcześniejszym umówieniu się mailowo  kontakt@bajabook.pl lub telefonicznie 5018 176 164

Księgarnia Zagadek, czyli escape room w Baja Book

Zapraszamy klasy II – V ze szkół podstawowych z powiatu otwockiego do wzięcia udziału w projekcie p.n. „Księgarnia zagadek, czyli escape room w Baja Book”.

Jest to projekt realizowany przez księgarnię Baja Book w ramach programu Partnerstwo dla książki i współfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ma on na celu promocję małych księgarń kameralnych oraz promocję czytelnictwa wśrod dzieci i młodzieży.
Zabawa w pokoju zagadek oprócz logicznego i kreatywnego myślenia buduje relacje w klasie – zmusza do integracji. Aby osiągnąć cel, czyli rozwiązać zagadkę, trzeba się nawzajem słuchać i współpracować.

Przyjmujemy zapisy od wychowawców klas na spotkania, odbywające się w  środy w godz. 10.30 – 12.30.

Warsztaty w księgarni zagadek są płatne 200 zł za całą klasę.

Przebieg spotkania:

  1. Klasa przybywa na godz. 10.30 do Baja Book na ul. Warszawską 32 wraz z wychowawcą. Prosimy wcześniej dokonać podziału klasy na dwie drużyny (losowo lub według uznania, ważne by dzieci w grupie miały różne zainteresowania czy zdolności)
  2. Pierwsza grupa zaczyna zabawę w Księgarni Zagadek, druga spędza czas w Graj Cafe obok. Mogą grać w planszówki, warto żeby mieli kieszonkowe na lody lub gorącą czekoladę.
  3. Po 45 minutach grupy zamieniają się. Między grupami – potrzebujemy ok 15 minut przerwy.
  4. Całe spotkanie dla klasy będzie trwało do 2 godzin zegarowych.
  5. Klasa otrzymuje upominki.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo kontakt@bajabook.pl lub telefonicznie 508 176 164