Księgarnia zagadek – escape room

Posted on Posted in Uncategorized

Zapraszamy klasy II – V ze szkół podstawowych z powiatu otwockiego do wzięcia udziału w projekcie p.n. „Księgarnia zagadek, czyli escape room w Baja Book”.

Jest to projekt realizowany przez księgarnię Baja Book w ramach programu Partnerstwo dla książki i współfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ma on na celu promocję małych księgarń kameralnych oraz promocję czytelnictwa wśrod dzieci i młodzieży.
Zabawa w pokoju zagadek oprócz logicznego i kreatywnego myślenia buduje relacje w klasie – zmusza do integracji. Aby osiągnąć cel, czyli rozwiązać zagadkę, trzeba się nawzajem słuchać i współpracować.

Przyjmujemy zapisy od wychowawców klas na spotkania, odbywające się w środy w godz. 10.00 – 12.00. Do końca roku przewidujemy bezpłatne wejściówki do escape roomu dla 12-u klas z powiatu otwockiego. Chcielibyśmy, żeby do darmowego wstępu miała prawo jedna klasa z danej szkoły. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku braku zainteresowania z innych szkół, będziemy zapraszać kolejne klasy.

Od stycznia planujemy warsztaty w księgarni zagadek dla klas płatne. Bilety w cenie 10 zł / os.

Przebieg spotkania:

  1. Klasa przybywa na godz. 10.00 do Baja Book na ul. Warszawską 32 wraz z wychowawcą. Prosimy wcześniej dokonać podziału klasy na dwie drużyny (losowo lub według uznania, ważne by dzieci w grupie miały różne zainteresowania czy zdolności)
  2. Pierwsza grupa zaczyna zabawę w Księgarni zagadek, druga spędza czas w Graj Cafe obok. Mogą grać w planszówki, kupić lody.
  3. Po 45 minutach grupy zamieniają się. Między grupami – potrzebujemy ok 15 minut przerwy.
  4. Całe spotkanie dla klasy będzie trwało do 2 godzin zegarowych.
  5. Klasa otrzymuje upominki.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo kontakt@bajabook.pl lub telefonicznie 508 176 164