Gordonki

Posted on Posted in warsztaty

Zapraszamy cykl zajęć umuzykalniających dla dzieci od 3 m-cy do 2 lat (Gordonki).
Prowadzące: Magdalena Nejbauer i Małgorzata Kożuchowska – Panek z Muzyka Mówi – dwie mamy, pasjonatki i certyfikowane instruktorki zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci według teorii E.E Gordona.

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu we wtorki o godz. 15.20. Cena karnetu (czyli 4 wejścia) to 120 zł do wykorzystania przez 6 tygodni.

Zajęcia umuzykalniające wg teorii E.E Gordona stymulują słuch muzyczny dziecka poprzez śpiewanie melodii w skalach modalnych i rytmizowanie w rożnych metrach. Spotkania mają charakter zabawy muzycznej której towarzyszy ruch oraz kolorowe rekwizyty, takie jak: chusta Klanzy, piórka, chustki, bańki mydlane czy instrumenty perkusyjne. Poprzez śpiewanie i rytmizowanie pokazujemy dzieciom że muzyka to również sposób komunikacji – ciekawy, prosty i zachęcający do interakcji. Improwizowany charakter zajęć sprawia że każde spotkanie jest wyjątkowe, niepowtarzalne i ukierunkowane na małych słuchaczy. Kształtowanie umiejętności muzycznych przekłada się na inne sfery rozwoju dziecka takie jak: rozwój intelektualny i emocjonalny, umiejętności społeczne, rozwój mowy, koncentracja i koordynacja wzrokowo – ruchowa.