Wakacyjne Gordonki

Posted on Posted in warsztaty

Zapraszamy na pilotażowy wakacyjny cykl zajęć umuzykalniających dla dzieci od 3 m-cy do 3 lat (Gordonki).
Prowadzące: Magdalena Nejbauer i Małgorzata Kożuchowska – Panek z Tutti Frutti – dwie mamy, pasjonatki i certyfikowane instruktorki zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci według teorii E.E Gordona.

Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu w terminie od 17.07. – 26.07 o godz. 16.00. Cena karnetu (czyli 4 wejścia) to 120 zł. karnet tygodniowy, (czyli 2 wejścia) to 60 zł. Wejście pojedyncze – 40 zł (Opiekun z dzieckiem). Warunkiem uczestnictwa jest wpłata zaliczki w wysokości 40 zł.

Cykl zajęć wakacyjnych odbędzie się przy minimalnie 6 – osobowej grupie.

Terminy i tematy zajęć:
1) 17.07. 2018 (wtorek) – „Morza i oceany”
2) 19.07.2018 (czwartek) – „Afryka”
3) 24.07.2018 (wtorek) – „Bliski i daleki Wschód”
4) 26.07.2018 (czwartek) – „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

Zajęcia umuzykalniające wg teorii E.E Gordona stymulują słuch muzyczny dziecka poprzez śpiewanie melodii w skalach modalnych i rytmizowanie w rożnych metrach. Spotkania mają charakter zabawy muzycznej której towarzyszy ruch oraz kolorowe rekwizyty, takie jak: chusta Klanzy, piórka, chustki, bańki mydlane czy instrumenty perkusyjne. Poprzez śpiewanie i rytmizowanie pokazujemy dzieciom że muzyka to również sposób komunikacji – ciekawy, prosty i zachęcający do interakcji. Improwizowany charakter zajęć sprawia że każde spotkanie jest wyjątkowe, niepowtarzalne i ukierunkowane na małych słuchaczy. Kształtowanie umiejętności muzycznych przekłada się na inne sfery rozwoju dziecka takie jak: rozwój intelektualny i emocjonalny, umiejętności społeczne, rozwój mowy, koncentracja i koordynacja wzrokowo – ruchowa.