O psia kostka! Warsztaty weterynaryjne

Posted on Posted in Uncategorized

14 kwietnia w sobotę o godzinie 12 spróbujemy rozwiać wszelkie wątpliwości rodziców, co do często wyrażanych marzeń dziecka o potrzebie posiadania psa. ” Na warsztat” weźmiemy zaprawioną w bojach Tośkę, czekoladową labradorkę, będącą za pan brat z występami gościnnymi przed dziećmi, dziećmi niepełnosprawnymi, osobami starszymi i…rodzicami, którzy gdzieś w głębi chowają dziecięce pragnienia o mieszkaniu z czworonogiem. O tym jaki jest pies każdy ( z grubsza) ma pojęcie, my spróbujemy zajrzeć głębiej. W końcu, nie od parady spotykamy się z weterynarzem. Doktor Maciek opowie nam o zdrowiu psa, chorobach i leczeniu a we wszystkich tych poważnych czynnościach wspomoże go Tosia i pozwoli nam z bliska obejrzeć zęby, język, zajrzeć do ucha i wymacać twardość brzucha. Dowiemy się czy pies ma pępek i ile maluchów może urodzić psia mama w jednym miocie.
Poruszymy kwestie dotyczące behawioru, przyjaźni ( roli we wspólnym życiu?) psa z człowiekiem, ciekawych i ciekawszych ras oraz umaszczenia a także spraw poważnych: bezdomności i sposobach jej zapobiegania oraz możliwości stania się opiekunem ‚kundla burego’. Nie zawahamy się (zwłaszcza prowadząca Ania ) wspomnieć o aspektach mniej różowych, albowiem nic co… psie nie jest nam obce; chcemy podkreślić wszelkie elementy wspólnego życia, bądź co bądź ze ssakiem.
Wszystkich począwszy od 5 roku życia zapraszamy z rodzicami, zwłaszcza tymi, którzy w dzieciństwie sami marzyli o psim przyjacielu…

* Spotkanie przewidziane jest na ok.60 min. Uprzejmie prosimy o nie roszczenie pretensji, iż w owym czasie nie powiedzieliśmy wszystkiego 🙂 Jeżeli pogoda pozwoli przewidujemy również psi spacer.

** Przewidujemy dodatkowych psich gości, a zatem wszystkich chętnych zapraszamy do rychłych zapisów w Baja Booku – miejsca będzie znacznie mniej 🙂

Wstęp: 35 zł/uczestnik.
Prosimy o zapisy na adres: kontakt@bajabook.pl
podając ilość uczestników, imiona oraz wiek.

Serdecznie zapraszamy!