Sensoplastyka®

Posted on Posted in warsztaty

Sensoplastyka® to plastyka sensoryczna, którą charakteryzuje mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta barw.  Sensoplastyka wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku. To plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka…  Jej głównym zadaniem jest wspieranie i podążanie za naturalnym rozwojem dziecka, budowanie jego poczucia bezpieczeństwa, wiary w siebie, odwagi w nieszablonowym myśleniu oraz krytycznym spojrzeniu na świat.

Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Na zajęciach poznamy niecodzienne techniki plastyczne z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Dzięki temu mamy pewność, że wykorzystywane materiały są w pełni bezpieczne dla dzieci.

W programie między innymi zabawy w kolorowym jadalnym makaronie, galaretce czy domowej roboty ciastolinie. Będziemy robić dywan sensoryczny czy grzechotki sensoryczne stymulujące słuch dzieci.

Zajęcia prowadzą p. Ania i p. Justyna – trenerki 1stopnia Sensoplastyki®
Sensoplastyka®
dla dzieci w wieku 1-3 lata wraz z jednym rodzicem
Zajęcia odbywają się w co drugi czwartek o godz. 10.30.  Trwają 45 minut
Koszt zajęć 35 zł / strój gotowy na wszystko i drugi na zmianę oraz własny ręcznik.
Zapisy mailowo: kontakt@bajabook.pl (w treści maila – imię, nazwisko dziecka, wiek i telefon kontaktowy)

Terminy zajęć w maju:

czwartek 17 maja godz.10.30  p. Ania