Sensoplastyka®

Posted on Posted in warsztaty
Zapraszamy  w  sierpniowe poniedziałki o 16.30 na Sensoplastykę dla dzieci w wieku 1-5 lata wraz z rodzicem/opiekunem.
6 sierpnia – eko masy plastyczne
13 sierpnia
20 sierpnia
27 sierpnia

Wstęp na pojedyncze zajęcia 35 zł / rodzeństwo 30 zł

Zapisy na miejscu lub mailowo: kontakt@bajabook.pl.
Zajęcia odbędą się przy zebraniu się grupy minimum 6 osób.

Konieczny strój na zmianę, ręcznik i wygodny strój dla rodzica.

Sensoplastyka® to plastyka sensoryczna, którą charakteryzuje mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta barw.  Sensoplastyka wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku. To plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka…  Jej głównym zadaniem jest wspieranie i podążanie za naturalnym rozwojem dziecka, budowanie jego poczucia bezpieczeństwa, wiary w siebie, odwagi w nieszablonowym myśleniu oraz krytycznym spojrzeniu na świat.

Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Na zajęciach poznamy niecodzienne techniki plastyczne z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Dzięki temu mamy pewność, że wykorzystywane materiały są w pełni bezpieczne dla dzieci.

W programie między innymi zabawy w kolorowym jadalnym makaronie, galaretce czy domowej roboty ciastolinie. Będziemy robić dywan sensoryczny czy grzechotki sensoryczne stymulujące słuch dzieci.

Zajęcia prowadzą  p. Justyna – trenerka 1stopnia Sensoplastyki®